  • DPA120100-S/T-TK
DPA120100-S/T-TK
advertisement
Manufacturer No:
DPA120100-S/T-TK
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-DPA120100-S/T-TK
Package:
Datasheet:
DPA120100-S/T-TK
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DPA120100-S/T-TK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wall
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    1.77Lx2.19W x 2.86 H 45.0mmx55.6mmx72.6mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Wire Leads
  • Color
    Black
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cULus
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    1A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Form
    Wall Mount
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Stripped, Tinned Wire Leads
  • Height
    72.644mm
  • Length
    44.958mm
  • Width
    55.626mm