  • DRA125-8R2-R
DRA125-8R2-R
advertisement
Manufacturer No:
DRA125-8R2-R
HK JDW NO:
255-DRA125-8R2-R
Datasheet:
DRA125-8R2-R
Description:
Quantity:
In Stock : 10710
Step5Bar-code shipping tag
DRA125-8R2-R
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~165°C
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    6.41A
  • Depth
    12.5mm
  • Current Rating
    6.41A
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm
  • Current
    35A
  • Max DC Current
    6.41A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.9A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    6.41A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    12.5mm
  • Width
    12.5mm