  • DS1-25-0003
DS1-25-0003
advertisement
Manufacturer No:
DS1-25-0003
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-DS1-25-0003
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors DS Storage Choke 3.15A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS1-25-0003
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Weight
    21.999995g
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    DS
  • Size / Dimension
    0.984Lx0.984W 25.00mmx25.00mm
  • Tolerance
    15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    25mm
  • Construction
    Potted Case
  • Current Rating
    3.15A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    20mm
  • Lead Length
    8mm
  • Inductance
    100 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    3.15A
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    9898
  • DC Current
    3.15A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    40mOhm
  • Self Resonant Frequency
    5.7MHz
  • Height
    15.0114mm