  • DS1230Y-120IND+
DS1230Y-120IND+
advertisement
Manufacturer No:
DS1230Y-120IND+
HK JDW NO:
503-DS1230Y-120IND+
Package:
28-DIP Module (0.600, 15.24mm)
Datasheet:
DS1230Y-120IND+
Description:
5V V 28 Pin Memory IC DS1230Y 256 kb kb
Quantity:
In Stock : 88
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DS1230Y-120IND+
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    28-DIP Module (0.600, 15.24mm)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2002
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Frequency
    120GHz
  • Base Part Number
    DS1230Y
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Memory Size
    256Kb 32K x 8
  • Operating Supply Current
    85mA
  • Organization
    32KX8
  • Write Cycle Time - Word, Page
    120ns
  • Standby Current-Max
    0.0006A