  • DS28E10P+T
DS28E10P+T
advertisement
Manufacturer No:
DS28E10P+T
HK JDW NO:
503-DS28E10P+T
Package:
6-LSOJ (0.148, 3.76mm Width)
Datasheet:
DS28E10P+T
Description:
6 Pin Memory IC DS28E10 3.94mm mm
Quantity:
In Stock : 13259
Step5Bar-code shipping tag
DS28E10P+T
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-LSOJ (0.148, 3.76mm Width)
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2011
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    EPROM - OTP
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.6V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Base Part Number
    DS28E10
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.8V
  • Memory Size
    224b 28 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Memory Format
    EPROM
  • Memory Interface
    1-Wire®
  • Memory Width
    1
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Length
    3.94mm
  • Height Seated (Max)
    1.5mm