  • DS28E10R+T
DS28E10R+T
advertisement
Manufacturer No:
DS28E10R+T
HK JDW NO:
503-DS28E10R+T
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DS28E10R+T
Description:
3 Pin Memory IC DS28E10 2.92mm mm
Quantity:
In Stock : 2288
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DS28E10R+T
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2011
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    EPROM - OTP
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.6V
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    DS28E10
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.8V
  • Memory Size
    224b 28 x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Memory Format
    EPROM
  • Memory Interface
    1-Wire®
  • Organization
    64X1
  • Memory Width
    1
  • Memory Density
    64 bit
  • Parallel/Serial
    SERIAL
  • Height Seated (Max)
    1.12mm
  • Length
    2.92mm