  • DS650DC-3-002
DS650DC-3-002
advertisement
Manufacturer No:
DS650DC-3-002
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-DS650DC-3-002
Package:
Datasheet:
DS650DC-3-002
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 650W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS650DC-3-002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    DS650DC-3 (650W)
  • Size / Dimension
    11.00Lx3.20W x 1.57 H 279.4mmx81.3mmx39.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    650W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Input (Max)
    -75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    -40V
  • Current - Output (Max)
    70A