  • DS800SL-3-001
DS800SL-3-001
advertisement
Manufacturer No:
DS800SL-3-001
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-DS800SL-3-001
Package:
Datasheet:
DS800SL-3-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DS800SL-3-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Rack Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Series
    DS800SL (800W)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    12.68Lx2.15W x 1.57 H 322.0mmx54.5mmx40.0mm
  • Feature
    Hot Swappable, I²C™ Interface, Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Front End
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    800W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    66.7A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC