  • DSC1001AE5-024.5760
DSC1001AE5-024.5760
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AE5-024.5760
HK JDW NO:
536-DSC1001AE5-024.5760
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AE5-024.5760
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    24.576MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    6.3mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm