  • DSC1001AI2-074.2500C
DSC1001AI2-074.2500C
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001AI2-074.2500C
HK JDW NO:
536-DSC1001AI2-074.2500C
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001AI2-074.2500C
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    8.7mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    8.7mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm