  • DSC1001DC1-072.0000
DSC1001DC1-072.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1001DC1-072.0000
HK JDW NO:
536-DSC1001DC1-072.0000
Step5Bar-code shipping tag
DSC1001DC1-072.0000
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    72MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    8.7mA
  • Max Supply Current
    8.7mA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm