  • DSC1003CI5-080.0000
DSC1003CI5-080.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC1003CI5-080.0000
HK JDW NO:
536-DSC1003CI5-080.0000
Package:
4-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC1003CI5-080.0000
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1003
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.7V~3.6V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    80MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Current - Supply (Max)
    16.6mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    80MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm