  • DSC1033AE1-133.3333
DSC1033AE1-133.3333
advertisement
Manufacturer No:
DSC1033AE1-133.3333
HK JDW NO:
536-DSC1033AE1-133.3333
Package:
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Step5Bar-code shipping tag
DSC1033AE1-133.3333
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC1033, PureSilicon™
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    133.3333MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Current - Supply (Max)
    10mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1μA
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    10mA
  • Max Duty Cycle
    55 %
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm