  • DSC1103CI2-074.2500T
DSC1103CI2-074.2500T
advertisement
Manufacturer No:
DSC1103CI2-074.2500T
HK JDW NO:
536-DSC1103CI2-074.2500T
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1103CI2-074.2500T
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DSC1103
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Additional Feature
    STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    95μA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    74.25MHz
  • Symmetry-Max
    52/48%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm