  • DSC1121CM1-066.6660
DSC1121CM1-066.6660
advertisement
Manufacturer No:
DSC1121CM1-066.6660
HK JDW NO:
536-DSC1121CM1-066.6660
Package:
6-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC1121CM1-066.6660
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.6V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    22mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    66.666MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm