  • DSC6001JI1B-012.0000
DSC6001JI1B-012.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6001JI1B-012.0000
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-DSC6001JI1B-012.0000
Package:
4-VLGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DSC6001JI1B-012.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VLGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC60XXB
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm