  • DSC6003JI2A-011.2941
DSC6003JI2A-011.2941
advertisement
Manufacturer No:
DSC6003JI2A-011.2941
HK JDW NO:
536-DSC6003JI2A-011.2941
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC6003JI2A-011.2941
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    DSC60XX
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    11.2941MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    11.2941MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm