  • DSC6003MI3B-012.0000
DSC6003MI3B-012.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6003MI3B-012.0000
HK JDW NO:
536-DSC6003MI3B-012.0000
Package:
4-VFLGA
Step5Bar-code shipping tag
DSC6003MI3B-012.0000
  • Package / Case
    4-VFLGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    DSC60XXB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    1.71V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    12MHz
  • Rise Time-Max
    3.5ns
  • Fall Time-Max
    3.5ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm