  • DSC6101JI2A-037.5000
DSC6101JI2A-037.5000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6101JI2A-037.5000
HK JDW NO:
536-DSC6101JI2A-037.5000
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC6101JI2A-037.5000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DSC61XX
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    37.5MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Enable/Disable
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    37.5MHz
  • Rise Time-Max
    2.2ns
  • Fall Time-Max
    2.2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm