  • DSC6111CI2A-016.0000
DSC6111CI2A-016.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6111CI2A-016.0000
HK JDW NO:
536-DSC6111CI2A-016.0000
Package:
4-VDFN
Step5Bar-code shipping tag
DSC6111CI2A-016.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    4-VDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    DSC61XX
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    2.2ns
  • Fall Time-Max
    2.2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    80μA Typ
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm