  • DSC6331MI1BA-027.0000
DSC6331MI1BA-027.0000
advertisement
Manufacturer No:
DSC6331MI1BA-027.0000
HK JDW NO:
536-DSC6331MI1BA-027.0000
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
DSC6331MI1BA-027.0000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bag
  • Series
    DSC63XX
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TUBE
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    3mA Typ
  • Physical Dimension
    2.0mm x 1.6mm x 0.89mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Spread Spectrum Bandwidth
    ±0.50% Center Spread
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.89mm