  • DT060Z-14
DT060Z-14
advertisement
Manufacturer No:
DT060Z-14
Manufacturer:
Curtis Industries
HK JDW NO:
213-DT060Z-14
Package:
Datasheet:
DT060Z-14
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT060Z-14
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2013
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Max Output Current
    1.25A
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    60W
  • Voltage - Output
    48V
  • Cord Length
    1.8288m
  • Height
    39.878mm
  • Length
    134.874mm
  • Width
    65.278mm