  • DT0703-220M
DT0703-220M
advertisement
Manufacturer No:
DT0703-220M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DT0703-220M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DT0703-220M
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.5mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    500mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    160mOhm
  • Height
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    2.921mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.4958mm