  • DU1330-331M
DU1330-331M
advertisement
Manufacturer No:
DU1330-331M
Manufacturer:
TE Connectivity
HK JDW NO:
785-DU1330-331M
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DU1330-331M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    9.398mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Core Material
    AMORPHOUS MAGNETIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    DU1330
  • Tolerance
    20%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    330 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    400mA
  • Case/Size Code
    5137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.7Ohm
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Inductance-Nom (L)
    330 µH
  • Height Seated (Max)
    3.302mm
  • Length
    12.954mm