  • DV14-250MB-M
DV14-250MB-M
advertisement
Manufacturer No:
DV14-250MB-M
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-DV14-250MB-M
Quantity:
In Stock : 1151
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DV14-250MB-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation Diameter
    0.180 (4.57mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    24.384mm
  • Length - Overall
    0.960 24.38mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm