  • MVU14-250DMX
MVU14-250DMX
advertisement
Manufacturer No:
MVU14-250DMX
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MVU14-250DMX
Package:
100
Datasheet:
MVU14-250DMX
Step5Bar-code shipping tag
MVU14-250DMX
  • Contact Material
    Copper
    Free Hanging (In-Line)
  • Package / Case
    100
  • Insulation Material
    Vinyl
  • Weight
    725.747792g
  • Published
    2000
    Blue
  • Gender
    Male
  • Contact Finish
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Insulation Diameter
    0.170 (4.32mm)
  • Insulation
    Non-Mating End Insulated
  • Length
    23.622mm
  • Length - Overall
    0.930 23.62mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm