  • E2A3-M18KS11-WP-C2 2M OMC
E2A3-M18KS11-WP-C2 2M OMC
advertisement
Manufacturer No:
E2A3-M18KS11-WP-C2 2M OMC
HK JDW NO:
607-E2A3-M18KS11-WP-C2 2M OMC
Package:
Cylinder, Threaded - M18
Datasheet:
Description:
10V~32V Inductive Cylinder, Threaded - M18 E2A Series Nickel-Plated Brass Cable Leads Cylinder, Threaded - M18
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
E2A3-M18KS11-WP-C2 2M OMC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M18
  • Material - Body
    Nickel-Plated Brass
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Published
    2001
  • Series
    E2A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    10V~32V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    NPN-NC, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.433 (11mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    250Hz