  • E2SJA20-24.000M
E2SJA20-24.000M
advertisement
Manufacturer No:
E2SJA20-24.000M
HK JDW NO:
3402-E2SJA20-24.000M
Description:
E2SJA20-24.000M datasheet pdf and Crystals product details from Ecliptek stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
E2SJA20-24.000M
  • Type
    Parameter
    Select All
    Metal
  • Tolerance
    0.0015%
    yes
  • Termination
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; BULK
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Frequency
    24MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Frequency
    24MHz
  • Load Capacitance
    20pF
  • Frequency Tolerance
    0.0015%
  • Drive Level
    1000 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    40Ohm
  • Height
    4.5mm
  • Length
    13.3mm
  • Width
    4.85mm