  • EAC-06-472
EAC-06-472
advertisement
Manufacturer No:
EAC-06-472
HK JDW NO:
165-EAC-06-472
Package:
Datasheet:
EAC-06-472
Description:
Noise filter;3A,single phase;EAC series
Step5Bar-code shipping tag
EAC-06-472
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    39mm
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Leakage Current
    500μA
  • Max Current Rating
    6A
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    32mm
  • Length
    85mm