  • EAC-10-102-D
EAC-10-102-D
advertisement
Manufacturer No:
EAC-10-102-D
HK JDW NO:
165-EAC-10-102-D
Package:
Datasheet:
EAC-10-102-D
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN
Step5Bar-code shipping tag
EAC-10-102-D
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Leakage Current
    130μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • Width
    39mm