  • EC2600TS-48.000M
EC2600TS-48.000M
advertisement
Manufacturer No:
EC2600TS-48.000M
HK JDW NO:
3402-EC2600TS-48.000M
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
EC2600TS-48.000M
Step5Bar-code shipping tag
EC2600TS-48.000M
  • Package / Case
    SMD/SMT
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
    Nickel/Gold (Ni/Au)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Pin Count
    4
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.6mm
  • Operating Frequency
    48MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V
  • Oscillator Type
    LVCMOS
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%
  • Output Load
    15 pF