  • EC4SBW-48D15
EC4SBW-48D15
advertisement
Manufacturer No:
EC4SBW-48D15
HK JDW NO:
136-EC4SBW-48D15
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
EC4SBW-48D15
Description:
ISOLATED DC/DC CONVERTERS 30W 9-
Step5Bar-code shipping tag
EC4SBW-48D15
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC4SBW (20W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.40 H 25.4mmx25.4mmx10.2mm
  • Power (Watts)
    20W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    660mA 660mA