  • EC5BU-48S12T
EC5BU-48S12T
advertisement
Manufacturer No:
EC5BU-48S12T
HK JDW NO:
136-EC5BU-48S12T
Datasheet:
EC5BU-48S12T
Step5Bar-code shipping tag
EC5BU-48S12T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    EC5BU (15W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Power (Watts)
    15W
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    1.25A