  • ECQ-V1H104JL
ECQ-V1H104JL
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H104JL
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H104JL
Datasheet:
ECQ-V1H104JL
Description:
Cap Film 0.1uF 50V PET 5% (7.3 X 4 X 5mm) Radial 5mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H104JL
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    50V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.157W 7.30mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%