  • ECS-200-10-37-CWN-TR
ECS-200-10-37-CWN-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-10-37-CWN-TR
HK JDW NO:
226-ECS-200-10-37-CWN-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 20MHZ 10PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-10-37-CWN-TR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECX-1637
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e4
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±15ppm
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.45 (mm)/L0.079XB0.063XH0.018 (inch)
  • Operating Frequency
    20MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    10pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm