  • ECS-200-18-30B-JEM-TR
ECS-200-18-30B-JEM-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-200-18-30B-JEM-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-200-18-30B-JEM-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Crystal 20MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin Mini-SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-200-18-30B-JEM-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ECX-53B
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm