  • ECS-32-17-1
ECS-32-17-1
advertisement
Manufacturer No:
ECS-32-17-1
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-32-17-1
Package:
HC-49/U
Datasheet:
ECS-32-17-1
Description:
CRYSTAL 3.2768MHZ 17PF T/H
Step5Bar-code shipping tag
ECS-32-17-1
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    HC-49/U
  • Number of Pins
    49
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
  • Size / Dimension
    0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Frequency
    3.2768MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    17pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    13.462mm
  • Height Seated (Max)
    0.530 13.46mm