  • ECS-500-8-47Q-CES-TR
ECS-500-8-47Q-CES-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-500-8-47Q-CES-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-500-8-47Q-CES-TR
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 50MHZ 8PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ECS-500-8-47Q-CES-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECX-1247Q
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm