  • ECS-CR2-16.00-A-TR
ECS-CR2-16.00-A-TR
advertisement
Manufacturer No:
ECS-CR2-16.00-A-TR
Manufacturer:
ECS Inc International
HK JDW NO:
226-ECS-CR2-16.00-A-TR
Package:
1512 (3731 Metric)
Description:
CER RES 16.0000MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECS-CR2-16.00-A-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1512 (3731 Metric)
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR2
  • Size / Dimension
    0.146Lx0.122W 3.70mmx3.10mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Ceramic
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Case Code (Metric)
    3731
  • Case Code (Imperial)
    1512
  • Physical Dimension
    3.7mmx3.1mmx1.2mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.059 1.50mm