  • ECS-T1DX475R
ECS-T1DX475R
advertisement
Manufacturer No:
ECS-T1DX475R
HK JDW NO:
590-ECS-T1DX475R
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
ECS-T1DX475R
Description:
4.7μF ±20% Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
ECS-T1DX475R
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TE
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Tantalum
  • Failure Rate
    0.001 %
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm