  • EEH-ZF1J560P
EEH-ZF1J560P
advertisement
Manufacturer No:
EEH-ZF1J560P
HK JDW NO:
590-EEH-ZF1J560P
Package:
Datasheet:
EEH-ZF1J560P
Description:
Cap Aluminum Polymer Hybrid 56uF 63VDC 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.03 Ohm 840mA 1000h 150°C Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
EEH-ZF1J560P
  • Product Weight (g)
    1.41
  • Tolerance
    20%
  • Voltage
    63VDC