  • EG80C188XL20
EG80C188XL20
advertisement
Manufacturer No:
EG80C188XL20
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-EG80C188XL20
Package:
PQFP
Datasheet:
Description:
Microprocessor 80-Pin 20MHz PQFP
Quantity:
In Stock : 2267
Step5Bar-code shipping tag
EG80C188XL20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    PQFP
  • Number of Pins
    80
  • Packaging
    Bulk
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Frequency (Max)
    20MHz