  • ELG-100U-24A
ELG-100U-24A
advertisement
Manufacturer No:
ELG-100U-24A
HK JDW NO:
495-ELG-100U-24A
Package:
Datasheet:
ELG-100U-24A
Step5Bar-code shipping tag
ELG-100U-24A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ELG-100U (100W)
  • Size / Dimension
    6.89Lx2.48W x 1.40 H 175.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Power (Watts)
    96W
  • Approval Agency
    cURus, FCC
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Output
    24V