  • ELG-200-C1050A
ELG-200-C1050A
advertisement
Manufacturer No:
ELG-200-C1050A
HK JDW NO:
495-ELG-200-C1050A
Package:
Datasheet:
ELG-200-C1050A
Description:
Quantity:
In Stock : 5733
Step5Bar-code shipping tag
ELG-200-C1050A
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ELG-200-C (200W)
  • Size / Dimension
    8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    200W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.05A
  • Voltage - Output
    95V~190V