  • ELG-200-C1750
ELG-200-C1750
advertisement
Manufacturer No:
ELG-200-C1750
HK JDW NO:
495-ELG-200-C1750
Package:
Datasheet:
ELG-200-C1750
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Step5Bar-code shipping tag
ELG-200-C1750
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    200W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, ENEC
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3750kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    57V~114V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Dimming
    Analog, PWM
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ELG-200-C (200W)
  • Size / Dimension
    7.87Lx2.80W x 1.48 H 200.0mmx71.0mmx37.5mm