  • ELG-240-C1750DA
ELG-240-C1750DA
advertisement
Manufacturer No:
ELG-240-C1750DA
HK JDW NO:
495-ELG-240-C1750DA
Package:
Datasheet:
ELG-240-C1750DA
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ELG-240-C1750DA
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    240W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    69V~137V
  • Topology
    AC DC Converter
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ELG-240-C (240W)
  • Size / Dimension
    8.66Lx2.80W x 1.48 H 220.0mmx71.0mmx37.5mm