  • ELGT-150-C1050DA
ELGT-150-C1050DA
advertisement
Manufacturer No:
ELGT-150-C1050DA
HK JDW NO:
495-ELGT-150-C1050DA
Package:
Datasheet:
ELGT-150-C1050DA
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ELGT-150-C1050DA
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    ELGT-150-C (150W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx2.48W x 1.40 H 195.0mmx63.0mmx35.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    149W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, EAC, ENEC, RCM
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    100VAC
  • Current - Output (Max)
    1.05A
  • Voltage - Output
    72V~142V