  • ELJ-QF2N4ZF
ELJ-QF2N4ZF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF2N4ZF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF2N4ZF
Datasheet:
ELJ-QF2N4ZF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF2N4ZF
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    2.4nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm