  • ELJ-QF7N5ZF
ELJ-QF7N5ZF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF7N5ZF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF7N5ZF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ELJ-QF7N5ZF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF7N5ZF
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    793.786648μg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    QF
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    320mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    7.5nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.7GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Q Factor
    10
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm