  • ELJ-RE2N7DF2
ELJ-RE2N7DF2
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RE2N7DF2
HK JDW NO:
590-ELJ-RE2N7DF2
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ELJ-RE2N7DF2
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RE2N7DF2
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    RE
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    2.7nH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm